Zmiany na forum

Organizacja forum dyskusyjnego i wszelkie sprawy z tym związane

Moderator: marek

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
nowiec
Site Admin
Kontaktowanie:

Zmiany na forum

Postautor: nowiec » 25 wrz 2010, 13:23

Witam, w nocy z 24 na 25 września miała miejsce nasilona działalność programów, które penetrują internet i wykonują szkodliwe operacje. Objawiało się to tym, że na portalu nowiec.pl zalogowanych było ponad 1000 użytkowników, a na forum część postów została "podbita przez użytkownika Anonymous", czyli ustawiono tym postom aktualną datę i godzinę. Aby ustrzec się przed negatywnymi skutkami takiej działalności zmieniłem ustawienia administracyjne portalu, zabezpieczając się przed większością szkodliwych botów i crawlerów. Na forum dyskusyjnym ograniczyłem prawa użytkownikowi Anonymous, wprowadziłem dla użytkowników bez konta konieczność wpisania przed wysłaniem posta kilku losowo wygenerowanych cyfr i liter (tzw. captcha). Jesli wygenerowany zestaw nie będzie w pełni czytelny - proszę odświeżyć ekran, a wygeneruje się inny zestaw. Dziękuję Gościowi, który zwrócił mi uwagę na niepoprawne ustawienia dla for dyskusyjnych przeznaczonych tylko dla zalogowanych użytkowników. Poprawiłem konfigurację i teraz powinno działać dobrze.
Na liście tematów, pojawiających się po kliknięciu w link "Zobacz aktywne tematy" jest teraz o wiele za dużo tematów, ale te którym zmieniono datę aktualną, a pochodzą sprzed kliku miesięcy - zamknąłem; mają one znak kłódki po lewej stronie.
Mieszkańcy, którzy mają konto, korzystają z niego przy zakładaniu tematów mają możliwość "podbicia tematu", czyli wstawienia do najnowszego postu aktualnej daty i godziny. Robi się to za pomocą linku "Podbij temat" na dole ekranu.
Jeśli dostrzeżecie Państwo jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu forum dyskusyjnego albo portalu - proszę o napisanie postu w ramach tego tematu.
Pozdrawiam
Marek Komarowicz

RR
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zmiany na forum

Postautor: RR » 25 wrz 2010, 16:07

Codziennie przeglądam stronę internetową, bo mamy "gorący" okres rozliczeń z Actum. Dziś slag mnie trafił, gdyż zamiast tego na forum mamy goracą dyskusję o pieskach i kotkach. Wpierw, źle sobie pomyślałem o sąsiadach, iż zajmują się głupotami, ale w porę Pan Marek (choć pewnie wielki miłośnik psów) doprowadził mnie do ładu, że sasiadów mam w porządku. Dzięki więc za to wyjaśnienie. Może umieścił by je Pan na stronie głównej, by było bardziej widoczne. Niech i internetowi chuligani widzą, że nie zrobili zamiesznia i nic nie wskórali.
Pozdrawiam, RR

Awatar użytkownika
nowiec
Site Admin
Kontaktowanie:

Re: Zmiany na forum

Postautor: nowiec » 26 wrz 2010, 12:01

Witam, myślę, że szybko wszystko się ułoży. Dodałem do najnowszych tematów jeden swój "pusty" post z oznaczeniem "Korekta kolejności wyświetlania postów". Kolejność wyświetlania od najnowszych do najstarszych jest więc zachowana. Nie będę dawał dodatkowych informacji na stronie nowiec.pl, problemów narobiły nam programy, które działają w trybie automatycznym, a nie - konkretne osoby. Pozdrawiam Marek Komarowicz

Wróć do „Uwagi, sugestie, propozycje”