Gestor

Planowanie, relacjonowanie spotkań, wnioski

Moderator: marek

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
nowiec
Site Admin
Posty: 38
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:03
Kontaktowanie:

Gestor

Postautor: nowiec » 27 lut 2011, 16:55

W dniu 23 lutego 2011 odbyło się bardzo ważne spotkanie mieszkańców Nowca. Celem spotkania było przedstawienie propozycji i podpisanie umowy o administrację terenów wspólnych osiedla z firmą Gestor. Umowa została przygotowana przez Kasię i Michała Świsłowskich. Umowę skonsultowano z prawnikami, przedstawicielami INPRO oraz Radą Osiedla. Powstał tekst, który wydaje się być optymalną propozycją sposobu zarządzania Nowcem.
Na spotkaniu Kasia i Michał przedstawili zasadnicze elementy umowy. W dyskusji zabierali głos mieszkańcy oraz przedstawiciele administratora, firmy Gestor. Poruszono m.in. następujące zagadnienia:

1. Zakres obowiązków firmy Gestor (załącznik nr 3 do umowy)
2. Wysokość wynagrodzenia dla Gestora
Wysokość ta jest podana w umowie (§ 2 umowy – „Wynagrodzenie Zarządcy i rozliczenia”) i wynosi 4500 zł brutto miesięcznie za całe osiedle. Wynagrodzenie Zarządcy oraz rozliczenia kosztów poniesionych w związku z wykonywaniem umowy będą się odbywać co miesiąc.
3. Wysokość miesięcznej opłaty mieszkańca
Wysokość opłaty pojedynczego mieszkańca za poprzedni miesiąc zależy od:

* sumy wydatków za dany miesiąc, wynikającej z rozliczenia (stałe wynagrodzenie Gestora, odśnieżanie, energia elektryczna na oświetlenie, ubezpieczenie, inne koszty np. naprawy, które mogą być różne co miesiąc),
* posiadanego udziału w częściach wspólnych,
* liczby podpisanych umów przez mieszkańców (koszty całkowite za dany miesiąc będą rozliczane proporcjonalnie do wysokości udziałów TYLKO na tych, którzy podpiszą umowę, a dopiero w dalszej kolejności na mocy pełnomocnictwa prawnik będzie występował o zwrot kosztów poniesionych przez tę część mieszkańców, która podpisała umowę do tych, którzy jej nie podpiszą).

4. Sposób windykowania należności od mieszkańców, którzy pomimo swoich obowiązków prawnych nie chcą partycypować w utrzymaniu wspólnej infrastruktury Nowca,
5. Rozliczenia byłego administratora - firmy Actum z wpłaconych przez część mieszkańców zaliczek.
6. Pomysł doposażenia placu zabaw w huśtawkę typu 'ważka", bujak-sprężynowiec i zjeżdżalnię.

Po uzyskanych wyjaśnieniach większość z obecnych mieszkańców podpisała umowy. Pozostała część mieszkańców może jeszcze zapoznać się z tekstem umowy i złożyć podpis w pomieszczeniu przeznaczonym dla gospodarza osiedla w budynku MDM (ten, w którym jest sklep), podczas dyżuru przedstawiciela firmy Gestor (25.02 - piątek i 28.02 – poniedziałek, godz. 18-19 – OSTATNIA SZANSA – PROSZĘ JEJ NIE ZIGNOROWAĆ!!!).

Burza oklasków na końcu spotkania w podziękowaniu dla autorów profesjonalnie przygotowanej umowy z Gestorem świadczy o tym, że mieszkańcy mają dość sytuacji, w której nasze tereny są pozostawione bez systematycznej opieki. Sytuacji - kiedy nie ma oświetlenia ulic, nie działają szlabany, nie są odśnieżane ulice, rośnie góra śmieci i niszczeje plac zabaw.
Przecież wszyscy za to słono zapłaciliśmy i chcemy czuć się komfortowo, nie wstydząc się przed naszymi gośćmi, że „…u was tu strasznie ciemno”.
Wiosna bezwzględnie odsłoni na pewno wiele pilnych problemów do realizacji. Mamy nadzieję, że większość mieszkańców, naszych sąsiadów to rozumie. Bądźmy realistami; doraźne inicjatywy społeczne niewiele dadzą – nie będziemy mieli zadbanego i pięknego Nowca bez administratora i podpisanej z nim odpowiednio sformułowanej umowy.
Liczba podpisanych umów powinna równać się liczbie domów, a my pozostający w większości, którzy podpisaliśmy już tę umowę, powinniśmy zmobilizować pozostałych dając wyraz jedności i siły osób rozumiejących, że prawdopodobnie jest to ostatnia nasza szansa na sprawne utrzymanie naszej przecież infrastruktury.
W imieniu Rady Osiedla, dziękujemy tym z nas, którzy przyczynili się do powstania tej umowy, którzy prowadzili negocjacje z zarządcami, którzy angażując swój czas i pieniądze spotykali się i konsultowali temat z prawnikami, przedstawicielami developera, roznosili ulotki, zorganizowali
spotkanie, wydrukowali kilkaset stron umów i załączników itp. W szczególności chodzi o Kasię i Michała, ale również Edytę oraz pracowników i zarząd INPRO.
Nie zmarnujmy tej pracy, społecznych naprawdę intensywnych działań kilku ostatnich miesięcy i wielu osób. Jeszcze raz powtórzmy – jak teraz nam się nie uda, to już raczej nigdy…
Przedstawiciele Rady Osiedla Nowiec

GrzegorzG
Posty: 18
Rejestracja: 13 sty 2011, 10:32
Kontaktowanie:

Re: Gestor

Postautor: GrzegorzG » 01 mar 2011, 15:16

Witam,

minęły już ustalone terminy podpisywania umowy z Gestorem. Czy mamy wiedzę jaki procent się podpisał? Jaki efekt odniosła paca wykonana społecznie przez Kasię, Michała i innych?

Pozdrawiam,
/GG


[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Spotkania mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość