OKNA POŁACIOWE W SYPIALNIACH

Sprawy i problemy mieszkańców bliźniaków.

Moderator: marek

mmk
Kontaktowanie:

OKNA POŁACIOWE W SYPIALNIACH

Postautor: mmk » 06 paź 2011, 19:05

Jestem właścicielem domu etapu E przed jego zasiedleniem. dzielę się swoimi spostrzeżeniami ponieważ sądzę że część mieszkańców naszego osiedla może nie zdawać sobie sprawy z poniższych faków.

INPRO SA nie przedstawiła nam podczas spotkań aranżacyjnych w ofercie wyposażenia ponadstandardowego żadnej informacji dotyczącej okien połaciowym przy równoczesnym nie informowaniu inwestorów, że okna przewidywane i zainstalowane na Nowcu, nie będą posiadały szyb wewnętrznych bezpiecznych.

Firma INPRO SA zamontowała okna połaciowe wbrew zleceniom producenta okien VELUX Polska mówiącym o "zastosowaniu szyb energooszczędnych z wewnętrzną szybą klejoną w oknach usytuowanych w strefach sny, zabawy i pracy ludzi. Z wewnętrzna tafla została zaprojektowana tak, aby w razie stłuczenia utrzymać odłamki szkła razem".

Okna połaciowe zamontowane u mnie w domu to Velux GGL M08 z pakietem szybowym 3059, co oznacza zewnętrzną szybę hartowaną a wewnętrzą szybę normalną typu float, która nie jest szybą bezpiczną i przy ewentualnym rozbiciu spadające odłamki szkła do środka pomieszczenia mogą doprowadzić do utraty zdrowia lub życia osób w pomieszczeniu przebywających.

Ilu z państwa ma świadomość kładąc dzieci lub idąc samemu spać do sypialni, gdzie zamontowane są okna połaciowe ww typu, że może się w przypadku zbiegu okoliczności już nie obudzić!

Oszczędności zastosowane przez firmę INPRO w moim domu to 96,0 Pln na każdym oknie połaciowym, które są kwotą wynikającą z różnicy pomiędzy ceną brutto zastosowanych okien GGL M08 z pakietem szybowym 3059 - 1516,00Pln, a zalecanymi przez producenta oknami z szybą wewnętrzną bezpieczną np. GGL M08 3073 - 1611,00Pln.

Firma INPRO SA próbuje mi wmówić, że jestem jedynym właścielem, który rości pretensje w tym temacie.

Pytanie do forumowiczów: Czy Państwo dokonali zmian pakietu szybowego podczas spotkań aranżacyjnych z deweloperem , czy ewentualnie zmieniali to na własny koszt?

Pozdrawiam,

Marcin Pobłocki
Kontaktowanie:

Re: OKNA POŁACIOWE W SYPIALNIACH

Postautor: Marcin Pobłocki » 07 paź 2011, 11:48

Witam,
przyznaję, że nie miałem świadomości, że takie okna mam zamontowane w domu (pod pojęciem "takie" rozumiem okna, które wg producenta nie są zalecane w "oknach usytuowanych w strefach snu, zabawy i pracy ludzi").

W trakcie spotkań aranżacyjnych nie padło pytanie dotyczące tej kwestii. Tego jestem pewien.

Być może informacja, że nikt nie rości pretensji w tej kwestii jest prawdziwa z prostego powodu: nikt nie ma świadomości, że okna o takich parametrach ma zamontowane.

Muszę przemyśleć co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam,
Marcin Pobłocki

mmk
Kontaktowanie:

Postautor: mmk » 07 paź 2011, 14:14

Dziękuje za odpowiedź.

Dziwi mnie jednocześnie fakt, że firma INPRO SA pretendująca do miana lidera rynku deweloperskiego wybrzeża, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zastosowała oszczedności w kwocie 96,00Pln*) na jednym oknie połaciowym ryzykując w razie nieszcześliwego wypadku procesem sądowym i utratą dobrego imienia.

Druga sprawa to zastanawiam się jak nazwać zachowanie dewelopera nie informujące mieszkańców o zagrożeniu jakie niesie rozwiązanie zastosowania szyby wewnętrznej nie laminowanej, AROGANCJA??? .....

Koszt zmiany szyby na etapie aranżacji wyniósłby 96,00Pln plus marża dewelopera, obecny koszt wymiany pakietu szybowego na bezpieczny 3073 to około 375 Pln albo ok.750 Pln na pakiet 3060GR.

mmk
Kontaktowanie:

Postautor: mmk » 09 paź 2011, 04:30

Dla tych Państwa, którzy nie sa pewni czy biorą udział w programie oszczędnościowym dewelopera link do strony Velux. pl informujący jak znaleźć tabliczkę znamionową okna:

http://www.velux.pl/klienci/serwis/cert ... _okna.aspx

dex7512
Kontaktowanie:

Postautor: dex7512 » 09 lut 2012, 22:09

Witam, ja jednak kupiłem okna GGL 3060GR ,jednak po 6 miesiącach przy dzisiejszym mrozie -13 okna zaczeły przemarzać między ramą a oknem . Po wizycie fachowca firmy fakro poinformował mnie że mam słabą wentylacje i mam się cieszyć bo mam leprzą szybe inaczej miał bym szron terz na szybie od środka . Przechodzi sadza między futryną a oknem i on jeszcze chce wentylacje :p .Miałem nadzieje że dopłace 700zł pare i będe miał spokuj ale nie terz mam czystą gechenne. Nie wiem jak mam wkleić zdjęcia zwisających sopli lodu bo to by wam bardzo naświetliło sprawe ,tak więc jeśli chcesz mieć problemy kup sobie okna Velux z nimi nie będziesz się nudził :p .
Pozdrawiam
pytania i fotki gg 40641721lub
tel.660054256

mmk
Kontaktowanie:

Postautor: mmk » 13 lut 2012, 20:43

Ja wymieniłem pakiet szybowy w Velux'ach na ten z szybą bezpieczną 3073 (x3 sztuki) już na początku grudnia, i jak dotąd nie mam żadnych problemów (odpukać).

Zakupu dokonałem w firmie BAT w Gdańsku za obwodnicą, gdzie po dokładnej analizie tabliczki znamionowej okien sprzedawca poinformował mnie, iż jedynie pakiet 3073 będzie pasował!

marenty
Kontaktowanie:

Postautor: marenty » 14 lut 2012, 10:41

Jeżeli okno to nie spełnia wymogów bezpieczeństwa i nie powinno byc zamocowane w sposób, który zrobiło to inpro - mozna spróbować z pozwem zbiorowym. Zwróce się do Veluxa - czy okno to spełnia wymogi bezpieczeństwa i może byc montowane w pomieszczeniach zamieszkałych. Czy ewentualnie autor postu to zrobił? MOże ma już odpowiedź?

dex7512
Kontaktowanie:

Postautor: dex7512 » 15 lut 2012, 22:05

Witam. Najpierw musze czekać na decyzje fachowca od firmy Velux która tym manewrem nie bierze odpowiedzialności za jego opinie. Fachowiec był jednak nie udziela iformacji na miejscu porobił fotki i udzielił jedynie iformacje że odpowieć wyśle na poczte mija 2 tydzień i cisza, to czekam i uzbrajam się w cierpliwość i mają w D...e że mi mieszkanie zalewa przez cieknące okna (rama okno)

Pozdrawiam
http://imageshack.us/photo/my-images/18 ... 8.jpg/sr=1
http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 12170.jpg/

mmk
Kontaktowanie:

Postautor: mmk » 17 lut 2012, 15:04

Rozpatrywałem różne rozwiązamia dotyczące okien.

Sam zacząłem ten temat na forum, niestety po analizie doszedłem do wniosku, iż szkoda nerwów........ i zakupułem pakiet szybowy za własne pieniądze.

Stosowanie szyb bezpiecznych w pomieszczeniach mieszkalnych jest tylko rekomendacją, kontakt z centralą firmy Velux w Warszawie też nie wniósł nic poniewaz dla nich jestem panem X a deweloper jest bardziej znaczący ponieważ zamawia u nich dziesiątki okiem.

Jezeli ma Pan doświadczenie prawnicze albo możliwość wsparcia "dobrego" prawnika to można głębiej się zastanowić na rozpętaniem czegoś ...

Powodzenia

dex7512
Kontaktowanie:

Postautor: dex7512 » 24 lut 2012, 23:09

Witam
Walka z nimi jest stosónkowo nierówna jednak do wygrania, z firmą samsung walczyłem 9 miesięcy tylko dlatego bo procedura 2 tygodnie pismo do nich i oni mają tyle samo tak więc czas jest okropny procedóry. Jednak niema żeczy nie mozliwych przede wszystkim zachowanie poszczególnych szczebli tj. rzecznik spraw konsumenta ( 1 mies.), ożeczenie niezależnego biegłego ( 1 mies.), sąd polóbowny ( założenie sprawy groszowe sprawy jednak oskarżony nie mosi się wstawić czas zależy od terminu ) no i na koniec sprawa w sądzie i z tymi argumentami nie da się sprawy przegrać

pozdrawim
Ps. ja juz jestem po rzecznk konsumentów w poniedziałek czekam na niezależnego fachowca do spraw budowlanych, serwisant gra na zwłoke ale jego czas juz minoł gdyż nie uzasadnił zwłoki w sprawie jego decyzji na temat awarii wynikającej w mych oknach ani tez rozwiązania tego problemu

Wróć do „Bliźniaki”