Brak wody na piętrze ?!

Sprawy i problemy mieszkańców bliźniaków.

Moderator: marek

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Władysław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Brak wody na piętrze ?!

Postautor: Władysław » 25 sty 2010, 12:38

Witam

chciałem się spytać czy któryś z Państwa ma podobny problem na Nowcu
na dole tzn - WC, Kuchnia, Garaż jest woda ciepła i zimna
a na piętrze - czyli łazienka nie leci ani jedna kropla.
Jest to bardzo dziwne, bo to oznacza że woda przechodzi przez wodomierz ale później gdzieś znika.
A czy może rury zamarzły ?
Czy któryś z Państwa miał , bąć ma obecnie przy tych mrozach podobny problem.
Dziękuje za info
pozdrawiam

MAC

Re: Brak wody na piętrze ?!

Postautor: MAC » 25 sty 2010, 14:11

Problem związany jest chyba z niskim ciśnieniem wody wywołanym silnymi mrozami. W szczególności dotyczy to domów wyżej położonych. Ja mieszkam przy ul. Nowiec i u mnie widoczny jest zauważanlny spadek ciśnienia wody.

Michał

Postautor: Michał » 25 sty 2010, 16:38

Witam
Tak u mnie przy tych mrozach zamarca woda w rurach ( wczoraj 1 raz ). Ogrzanie 15 min licznika w garazu załatwia problem. W pozostałym czasie i tak cisnienie jest bardzo słabe dlatego mam pompe która podbija ciśnienie .Polecam.

Marcin Pobłocki

Postautor: Marcin Pobłocki » 25 sty 2010, 20:21

Mam ten sam problem. Ciepłej wody brak wyłącznie na piętrze. Po dzisiejszej wizycie hydraulik - poprosiłm o to kierownika budowy - okazało się, że woda najprawdopodobniej zamarzła w rurach w pionie kanalizacyjnym. Plus okazało się, że nie mam podłączonej pompy cyrkulacyjnej.

Proponuję wezwać hydraulika. A póki co ogrzewać pion farelką.

Jutro zostanie pompa podłączona. Ogrzewam także "pion". Dam Panu znać, czy ogrzewanie pionu plus cyrkulacja pomogło.

Pozdrawiam,
Marcin

Marcin Pobłocki

Postautor: Marcin Pobłocki » 26 sty 2010, 21:34

Dobry wieczór,
obiecałem info o tym, czy zabiegi pomogły.

Pompę dziś po południu podłączono. Mamy ciepłą wodę na piętrze od godz. 20.00.

Polecam zatem sprawdzenie czy pompa jest podłączona i działa. Moim zdaniem to był problem w naszym bliźniaku.

Pozdrawiam,
Marcin Pobłocki

TomGosc

Postautor: TomGosc » 26 sty 2010, 23:44

Wine za zaistniala sytuacje ponosi projektant, ktory zaprojektowal zeby w jednym pionie technicznym szly rury od cieplej wody -2(cyrkulacja) 1 zimnej i jedna od kanalizacji. Rura od kanalizacji ma system odpowietrzennia na dachu - charakterystycznyy grzybek. Jak jest bardzo zimno, to rura od kanalizaci przenosi zimne powietrze, powodujac przymarzanie stykajacych sie z nia pozostalych rurek od wody. W celu zmniejszenia prawdopodobienstwa powtornego wystapienia zjawiska nalezy odizolowac rury od siebie - zwlaszcza na wysokosci stropu.

Władysław

Postautor: Władysław » 27 sty 2010, 00:18

Witam,

Panowie dzieki za info, ale mam kolejne pytanie, bo nie do konca rozumiem
co ma Pan Marcin na mysli mówiąc ogrzewac "pion", gdzie go szukac
Wczoraj cały dzien ogrzewałem wodomomierz - zero efektu, nadal nie ma wody na pietrze
Pojawia sie wiec pytanie czy rury zostały odpowiednio docieplone w posaddzce

I tak co chwile w Nowcach odnajdujemy kolejne wpadki projektantów :(

pozdrawiam
Władysław

TomGosc

Postautor: TomGosc » 27 sty 2010, 12:45

Ogrzewanie licznika nic nien pomoze. Musi pan ogrzac rurki w pionie kanalizacyjnym w duzym pokoju. proponuje zerknac do projektu. Kanal rewizyjny znajduje sie za 3 oknem w jadalni jakies 47 cm od brzegowej lini okna.

Mirek

Postautor: Mirek » 27 sty 2010, 15:30

Przepraszam czy to nie jest jakas paranoja zeby rury w mieszkaniu ogrzewac,bo woda zamarzla??????Czyja to wina bo chyba nie mieszkanca tego domu,ze mu rury zamarzly,tylko znowu naszego wspanialego developera co pewnie zapomnial przypilnowac podwykonawcow zeby docieplili rury.Ja mieszkam na ul.Nowiec i podczas najwiekszych mrozow cisnienie spadlo tylko minimalnie i to tylko na pietrze.Rury w garazu mam ocieplone ale to pewnie wszyscy maja zrobione.
Pzdr

Marcin Pobłocki

Postautor: Marcin Pobłocki » 27 sty 2010, 16:57

Panie Mirku,
no paranoja, paranoja :) ale powiem Panu (choć to może trochę humor z "Misia" wzięty), że dawno się tak nie cieszyłem, jak wczoraj wieczorem. Ciepła zaczęła lecieć :)

Założyłem też sobie, że w takich sytuacja nie będę się irytował, bo szkoda mojego życia i nerwów. No i rodzina cierpi. Więc powoli staję się w tego typu sprawach stoikiem.

To co bardoz mnie cieszy, to pomoc ze strony sąsiadów i możliwość omówienia tego typu problemów na forum. To budujące.

Jak poziom irytacji (i nie tylko na takie nowcowe problemy) osiągnie poziom za wysoki to pobiegam po lesie. Pomaga.

Pozdrawiam,
Marcin

Władysław

Postautor: Władysław » 27 sty 2010, 19:07

Dziekuje Panowie za informacje, od dzisiaj rano grzeje wypożyczana dmuchawa przemysłową kanał rewizyjny czyli ten słynny Pion ...
Żona własnie do mnie dzwoniła , że powolutku zaczęła leciec WODA !!!
Jak Pan Marcin , po prostu sie ciesze ze jest WODA na PIETRZE !!! :) :) :)
Ach nam mieszkańcom Nowca tak mało jest do szcześcia potrzebne !!!!!

Swoją drogą INPRO = MASAKRA i nikomu nie polecam zakup domu w tej firmie.
Ciągłe problemy..........i irytacje.
Ukryte oszczędnosci i błędy na każdym kroku, poza tym ignoracja, buta i niechęć pomocy.

Pan Marek ma rację , po co sie denerwowac....
Ale Panie Marku my nie zapłaciliśmy za te domy 200.000zł a tyle one byłyby warte jak byśmy sami budowali a sporo wiecej.
Chyba za te pieniadze mozna oczekiwac , ze w zimie mozna miec ciepla wode ........

No nic. Jak troszke snieg odpusci chetnie pobiegam w lesie dookoła-nowcowym :)

Wróć do „Bliźniaki”