Zalane sufity i ściany

Sprawy i problemy mieszkańców bliźniaków.

Moderator: marek

kriss
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zalane sufity i ściany

Postautor: kriss » 17 lut 2010, 13:57

Dziś rano zauważyliśmy dużą plamę na suficie przy drzwiach wejściowych do domu.
Ściany i drzwi od wewnątrz są zalane.
Jeszcze gorzej jest w garażu, gdzie duża część sufitu i ścian są mokre.
Okazuje się, że widocznie taras nie jest należycie zapezpieczony i przez topnienie śniegu na tarasie (który i tak kilkakrotnie odśnieżaliśmy) przecieka woda do wnętrza domu.
Czy ktoś ma ten sam problem?

MAC
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zalane sufity i ściany

Postautor: MAC » 18 lut 2010, 14:19

Tak ja mam podobny problem. W bliźniaku na 1 piętrze w pokoju z balkonem pojawiły się zawilgocenia na ścianie.

kaja2006
Kontaktowanie:

Postautor: kaja2006 » 18 lut 2010, 20:11

u nas pojawil sie ten sam problem - dwa pokoje i kuchnia

czy w takim razie zwracacie sie do Inpro o usuniecie usterek w ramach gwarancji/rekojmi?
bo chyba za zla izolacje nie bedziemy ponosic kosztow...

aldi

Postautor: aldi » 18 lut 2010, 20:30

U nas zalany sufit w kuchni. Ciekło dość mocno. Po około 3 dniach przestało (dziś). Zgłosiliśmy usterkę do inpro. Na razie odzewu brak

monika

Postautor: monika » 18 lut 2010, 21:59

Witam
u mnie w blizniaku okolo pol roku temu rowniez zaczela przeciekac woda na pietrze od balkonu usterke zglosilam i konsekwentnie sie przypominalam , usterka zostala usunieta w ramach gwarancji i problemu nie ma do dzis

Tomasz

Postautor: Tomasz » 18 lut 2010, 22:40

U nas wystepuje ten sam problem. Mokro w garazu na suficie. Nieststy wszyscy mamy slabo wykonane i niezabezpieczone balkony :(

kaja2006
Kontaktowanie:

Postautor: kaja2006 » 19 lut 2010, 09:01

a ja mam jeszcze pytanie, czy zglaszacie to na papierze, bez zdjec dokumentujacych czy jak to ma sie odbywac...

czy jest szansa, ze Inpro w ramach gearacji poprawi izolacje balkonow czy to juz musza mieszkancy we wlasnym zakresie....bo troche to przerazajaco sie zapowiada w przypadku kolejnych, podobnych zim czy ulewnych deszczow...

aldi

Postautor: aldi » 19 lut 2010, 11:03

Może warto by wspólnie wystąpic do inpro z odpowiednim roszczeniem. W razie takiego zainteresowania prosze o numery tel lub gadu-gadu

kriss

Postautor: kriss » 19 lut 2010, 14:30

Zgłosiliśmy usterkę do inpro 2 dni temu (najlepiej zadzwonić a nie pisać).
Prawdopodobnie dzisiaj mają zadecydować co z tym zrobią.
W ramach gwarancji powinni oczywiście tą usterkę usunąć.
W najgorszym przypadku będę musiał to zgłosić do mojego ubezpieczenia.

aldi

Postautor: aldi » 19 lut 2010, 23:15

A z kim konkretnie Pan rozmawiał w ramach inpro?

bs

Postautor: bs » 21 lut 2010, 00:40

u nas niestety tez wystapil ten problem koło drzwi wejsciowych:(

Agnieszka Ś
Kontaktowanie:

Postautor: Agnieszka Ś » 21 lut 2010, 17:39

u nas podobnie - tyle, że pod oknem dachowym w garderobie:(

kriss

Postautor: kriss » 22 lut 2010, 11:34

Najlepiej najpierw to zgłosić do kierownika budowy, ale jak ktoś nam zsugerował, najlepiej to zgłosić najpierw nieformalnie a potem dodatkowo wysłać list do Inpro, bo może się okazać że nie od razu naprawiają tak jak trzeba, a zanim to poprawnie zrobią może się skonczyć okres gwarancyjny.

eryk

Postautor: eryk » 25 lut 2010, 15:40

witam Nowczan
Zgłosiłem już w ubiegłym tygodniu usterkę u mnie (przeciek i plama w garażu, ale mam też przeciek z tarasu po elewacji), ale odpowiedz była, że należy regularnie odśnieżac rynne aby zapobiec tworzeniu sie lodu. Hmmmm
Jak słyszałem u niektórych jest problem jeszcze większy bo zacieki są też nad drzwiami wejsciowymi.
Mam propozycje aby wspólnie wystosować pismo do Inpro. Co sądzą Państwo na ten temat ?
Dzisiaj był u mnie fachowiec od dachów i mówi, że problemem pierwotnym nie tylko jest wadliwa izolacja tarasu , ale co zgroza wadliwa konstrukcja dachu naszych bliźniaków. Po obu stronach rogu dachowego są opaski blaszane które są za niskie, po drugie wykonanie jest przynajmniej u mnie niechlujne i przez to nieszczelne. Jak tylko lód narasta przy opaskach, to woda ścieka po ścianie i dostaje się w pewnym miejscu pomiedzy Itongi. Efekt - zacieki na ścianach
W lecie będę miał solidną przebudowe tego miejsca (koszt już teraz wg wstępnych szacunków około 6.000 zł) , pytanie czy Inpro będzie chętne w partycypacji w kosztach ?

pozdrawiam
Eryk

Wróć do „Bliźniaki”