Zalane sufity i ściany

Sprawy i problemy mieszkańców bliźniaków.

Moderator: marek

gosc
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zalane sufity i ściany

Postautor: gosc » 26 lut 2010, 00:26

Pismo to nalezaloby wystosowac do prokuratury zeby w koncu wziela za dupe tego niesolidnego developera bo z tego co tutaj slysze i widze to nasze domy za pare lat beda jedna wielka ruina.
Franek :oops: :oops: :oops: :oops:

gośc
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: gośc » 26 lut 2010, 08:19

to dach, a naprawić powinno INPRO!!!!!!
Robi nas się coraz więcej, może czas policzyć ile nas jest?

MK

Postautor: MK » 26 lut 2010, 12:45

Witam, Panie Franku: rozumiem doskonale opisywane tu problemy. Też cieknie mi woda z rynny na ścianę; konieczny będzie remont, bo ściana popękała. Cieszę się z sygnałów solidarnościowych (robi się nas coraz więcej, zróbmy coś razem). Proszę tylko powstrzymywać się z epitetami i inwektywami, nawet jeśli są one uzasadnione. Po przekroczeniu pewnej granicy (cienka linia) może pojawić się problem. Adresatem problemu nie będzie Franek ani Heniek, tylko - Marek Komarowicz, administrator forum. Aby poczuć na swojej skórze czym to pachnie - proszę podpisać się imieniem i nazwiskiem pod swoimi postami. Albo zastosować się do mojej prośby. Pozdrawiam

kriss

Postautor: kriss » 01 mar 2010, 14:35

do Pana Eryka:

Witam,

Czy u Pana Inpro naprawiło conajmniej skutki tych usterek?
My też słyszeliśmy że jest to zupełnie normalne bo jest lód na tarasie i na dachu w rynnach (kurczę blade, śnieg i lód w Polsce to faktycznie coś naprawdę wyjatkowo!)
Teraz już nie ma lodu ale plamy są i nadal się zwiększają w garażu.
Inpro ma niby to naprawić, ale, jak zawsze z tą firmą, nie ma żadnej pewności.
Jeżeli ta usterka powtórzyłą się w tylu domach, to możemy oczywiście współdziałać razem wobec Inpro, żeby naprawiło te usterki i ich skutki we wszystkich domach gdzie ten problem się pojawia.

Pozdrawiam.

kriss

Postautor: kriss » 01 mar 2010, 14:45

Może żeby zacząć coś działać, dobrze byłoby stworzyć list do Inpro, podpisany przez wszystkich właścicielów domów gdzie te usterki się pojawili, w którym prosimy o usuwanie tych usterek i ich skutków (zalane sufity, ściany, pęknięcia, itd.) do jakiegoś konkretnego terminu (najpóżniej lato 2010...)
Dodatkowo dobrze byłoby żeby Rada osiedla była poinformowana (pewnie jest jeżeli czyta ten forum albo ich sąsiedzi mają taki problem) i skontaktowali Inpro w tej sprawie.

Eryk

Postautor: Eryk » 08 mar 2010, 13:02

@kriss
tak jak Pan wspomniał - kiedy i czy w ogóle nasz deweloper kiwnie palcem aby naprawić błędy w sztuce budowlanej to jedna wielka niewiadoma. Trzeba to powiedzieć jasno. Mam na papierze opinie rzeczoznawcy potwierdzające wadliwą konstrukcję naszego dachu (w bliźniakach). Problemem jest róg, rynna, za niskie blachy opaski, oraz wadliwy spadek.
Zgadzam się, że należy usuwać snieg i lód w rynnach, co robiłem prawie codzinnie. Ale i tak mam plamy na ścianie w garażu. Wprawdzie nie taką jak niektórzy właściciele bliźniaka, ale jednak są. Woda przenika pomiędzy betonową płytą balkonu a ścianą budynku.
Rynna (ta cienka wpadająca do tej krótkiej w rogu) jest źle wyprofilowana i usytuowana. Nie powinna dotykać do sciany , bo tam tworzą się zatory lodowe i nie sposób ich usunąc mechanicznie ! Szkoda że nasz deweloper nie chce nawet POMÓC w analizie i logistycznym usunięciu tej problematyki.
Przecież nie chodzi mi przy tym o reperkusje finansowe.
ALE JAK W BLIŹNIAKACH ZALEWA LUDZIOM ŚCIANY I SUFITY TO PRZYNAJMNIEJ PAN KIEROWNIK BUDOWY powinien udzielić nam, ludziom którzy wyłożyli na stół po 600.000zł i więcej za bliźniaka, CENNIEJSZYCH RAD ANIZELI "a weź se panie odśnieżaj swoje rynny i dachy, to nie bedziesz miał se panie problemu"
Namawiam WSZYSTKICH poszkodowanych włąścicieli bliźniaków do napisania wspólnego pisma. Jestem do dyspozycji.

pozdrawiam
Eryk

kriss

Postautor: kriss » 09 mar 2010, 10:56

Jak najbardziej się zgadzam.
Co do treści listu, zostawiam to komuś innemu; może Pan Eryk może coś zaproponować? niestety mój poziom na pisemny polski jest jeszcze za słaby.
Proponuję żeby dołączać ekspertyzę od Pana Eryka oraz zdjęcia zrobione w każdym domu gdzie wystąpiły zalania sufitów, ścian, drzwi itd...

oko

Postautor: oko » 14 mar 2010, 20:25

u mnie jest wszystko wporzadku.... moze gdzieniegdzie byla gorsza bygada ....
8) 8) 8)

Agnieszka Ś
Kontaktowanie:

Re: Zalane sufity i ściany 2011 cd.

Postautor: Agnieszka Ś » 07 sty 2011, 19:48

Witam serdecznie,
z dzisiejszą odwilżą ponownie pojawiły się u nas zacieki na ścianach - na domiar złego zacieki wyszły również w nowych miejscach. Niby w połowie roku z inpro ktoś był i niby cos robil, ale efekt jak widać mierny. Czy ktoś z Państwa również w tym roku miał/ma podobny problem? Czy monity u kierownika budowy czy inpro coś dały?
pozdrawiam
Agnieszka

mmk
Kontaktowanie:

Postautor: mmk » 23 cze 2011, 12:25

Przeglądam forum i zauważam, iż jakość budowy się nie zmienia.
Bliźniaka mam odebrać wkrótce, (spodziewam się jednak poślizgu, co doświadczyło chyba wiekszość mieszkańców),

podczas ostatniej wizyty na budowie zauważyłem zacieki na piętrze w pokoju przy garderobie jak i w pokoju nad wejsciem do budynku.
Następny raz muszę się dokładnie przypatrzeć kominowi, bo zacieki tam to stały punkt usterek.

ciekaw jestem jak wygląda naprawa usterek w 2011 i czy nadal jest to never ending story?

Z góry dzięki za info

marenty
Kontaktowanie:

Postautor: marenty » 27 sty 2012, 20:45

Niesety temat z zalewaniem wciąż aktualny. Nas właśnie zalało - przy piecu gazowym i w kuchni pojawiła się plama. Czy i w jaki sposób inpro usuneło usterki, lub w jaki sposób to zrobić samemu?

kriss
Kontaktowanie:

Postautor: kriss » 30 sty 2012, 11:47

My też mamy teraz dużą plamę przy piecu; będziemy musieli to zgłosić.
Choć to nie związane z wcześniejszym zalaniem (przez dach i taras), ale raczej przez kolumny widocznie tym razem.
kriss

marenty
Kontaktowanie:

Postautor: marenty » 30 sty 2012, 13:03

Co to znaczy przez kolumny? ???

kriss
Kontaktowanie:

Postautor: kriss » 02 lut 2012, 13:13

U nas kolumna wentylacyjna się znajduje za tą plamą...
kriss

Wróć do „Bliźniaki”