Zacieki w garderobie

Sprawy i problemy mieszkańców bliźniaków.

Moderator: marek

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
gosc
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zacieki w garderobie

Postautor: gosc » 27 wrz 2010, 21:46

Od kilku godzin leje, a u mnie i sasiadow coraz wieksze zacieki w garderobie przy kominie i w kilku innych punktach tego samego pomieszczenia na pietrze.W tym samym miejscu rok temu byl podobny problem (dekarz z INPRO poprawil cos na dachu). Po roku temat wraca. Zwracam sie z pytaniem do innych mieszkancow blizniakow,czy maja ten sam problem? Moze to wada konstrukcyjna blizniakow??

Krzysztof L.

Re: Zacieki w garderobie

Postautor: Krzysztof L. » 28 wrz 2010, 07:50

Witam,
Niestety mam dokładnie ten sam problem i obawiam się że to nie właściwe materiały użyte do budowy komina. Problem pojawia się tylko przy długotrwałych deszczach. Kliku godzinne ulewy nie stanowią problemu ale dwudniowy lekki deszczyk powoduje zacieki w garderobie. Też zgłaszałem problem rok temu, byli naprawiali i teraz jest to samo. Chyba pozostaje nam zgłaszanie problemu i po zajęciu stanowiska przez Inpro wezwanie rzeczoznawcy.

Krzysztof L.

Postautor: Krzysztof L. » 28 wrz 2010, 07:54

Jeśli jest nas więcej zgłaszajmy się tu. Minimum 10 osób z podobnym problemem i możemy złożyć pozew zbiorowy. Dużo większa szansa na wygraną

Ewa

Postautor: Ewa » 28 wrz 2010, 12:20

I będzie tak jak z zalewaniem garaży i ścian przy drzwiach wejściowych na wiosnę. Jak zgłaszałam do kierownika budowy zalanie to się dowiedziałam, że jestem "dopiero 13 osobą z tym problemem więc to nawet 10% domków nie dotyczy". Myślę, że trzeba we własnym zakresie wszystko zgłaszać póki jeszcze mamy gwarancję na domki. U mnie w kwestii zalań wiosennych nic się nie zmieniło i penie tu będzie podobnie jak każdy nie dędzie za tym chodził :(

Włodzimierz

Postautor: Włodzimierz » 29 wrz 2010, 14:37

Pani Ewo, ustną odpowiedź podobnej treści też dostałem od Trzcinskiego i Malinowskiego a mianowicie "Pan to ma problemy jakich nikt inny nie ma na osiedlu, jest Pan pojedynczą osobą zgłaszającą problem". Mielenie tematu, wyśmiewanie się , ale jak zobaczyli liścik od mojego prawnika przymilknęli. Inpro niestety jest deweloperem takim jakim jest. O ile jeszcze rozumiem że każdy próbuje maksymalizować zysk ale w bliźniakach są ewidentne błędy konstrukcyjne i projektowe.
Powinni przynajmniej (jeśli chcą się z kosztów wykręcić) informować właścicieli jak zaradzić licznym problemom - zacieki w kominie , przy rogu dachowym , w garażu itd. A tu nic cisza , a może temat umrze. U mnie też są w garderobie wspomniane zacieki. Wynika to z tego , że użyto cegły pustakowej a normalnie w kominach nigdy nie powinno stosować tego materiału :roll:
Jedyna rada to rozebrać górną częśc komina .... i solidna izolacja.
Pozdrawiam

gosc

Postautor: gosc » 29 wrz 2010, 21:52

Panie Wlodku,czy mial Pan juz rozebrany komin i zrobiono uszczelnienie? czy Inpro zamierza ten wariant u Pana zastosowac?

gosc

Postautor: gosc » 29 wrz 2010, 21:57

Oprocz zalanej sciany przy kominie w garderobie,mam tez wielkie zacieki po obu stronach okna dachowego ,a wczoraj wody ciekla na podloge.Rok temu byl tylko zaciek na scianie kominowej.Teraz jest znacznie gorzej(jak widac naprawy dekarskie poczynione rok temu nie daly absolutnie rezultatu).

Krzysztof L.

Postautor: Krzysztof L. » 30 wrz 2010, 09:08

Ja swoje zacieki w garderobie zgłosiłem ponownie pismem reklamacyjnym i już dziś mam na dachy pracownika Inpro dokonującego napraw. Tyle, że rok temu było to samo. Oni naprawiają dach a podejrzewam że tu właśnie o tą cegłę na kominie chodzi.

Czy ktoś ma już jakąś ekspertyzę, że to wadliwa konstrukcja komina? Ja czekam na efekty ich napraw. Jeśli nie będzie poprawy to chyba trzeba zamówić rzeczoznawcę bo inaczej nie da się solidnie rozpoznać problemu i temu zaradzić. Będziemy zgłaszać reklamację oni będą wchodzić na dach i do następnego deszczu i tak do końca gwarancji.

Wladek

Postautor: Wladek » 05 paź 2010, 15:49

@gosc
Inpro nie robi izolacji wewnatrz komina, tylko pozoruja naprawy.
Ekspertyzy pisemnej nie mam, ale troszeczke przypadkowo znam sie na budownictwie.
Jesli stosuje sie porowaty material tam gdzie jest stale woda, nie ma sily , woda scieka.
rece opadaja, dzisiaj mialem wizytacje, prawdopodobnie bedzie rozbierany CALY komin od dolu do gory........
Mozna tez latac co roku ale chyba sie zdecyduje. GRANDA, GRANDA , GRANDA jak nas Inpro w koszty i problemy wpedza.
Chetnie bym armatka ten komin w kierunku domku prezesika wystrzelil.

nowcomieszkaniec

Postautor: nowcomieszkaniec » 05 paź 2010, 16:22

Miałem ten sam problem. Reklamowałego Inpro. Komin został rozebrany i wymurowany na nowo z pełnej cegły.
Od tego czasu nie mam problemu. Operacja była jeszcze przed wprowadzeniem się więc mnie nie bolała.
W kazdym razie na pewno nie było potrzeby rozbierania całego komina. Wystarczyło rozebrać jego część znajdującą się na dachu

Pozdrawiam

Wróć do „Bliźniaki”