odbiór bliźniaka

Sprawy i problemy mieszkańców bliźniaków.

Moderator: marek

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Marcin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

odbiór bliźniaka

Postautor: Marcin » 30 lis 2007, 13:59

Witam,
na co powienienem zwrócić szczególną uwagę odbierając dom - bliźniaka. Czy mógłbym liczyć na uwagi od osób, które odbierały już swoje domy i zetnęły się z jakimiś usterkami, brakami? Co w pierwszej kolejności weryfikować?

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
Marcin

Awatar użytkownika
nowiec
Site Admin
Kontaktowanie:

Odbiory

Postautor: nowiec » 03 gru 2007, 01:46

Witam, najlepsza rada jaka przychodzi mi do głowy to: zatrudnić fachowca. Osoba, która nie jest związana z budownictwem, nie wybudowała do tej pory co najmniej dwóch domów (dla wroga i dla przyjaciela) nie jest w stanie wychwycić wszystkich niedoróbek, a jest/będzie ich na pewno wiele. Warto je wychwycić, zapisać w protokole, a potem starać się wszystkie wyegzekwować. Pozdrawiam. Marek

Gość

Postautor: Gość » 03 gru 2007, 08:29

Panie Marku czy mógłby Pan może polecić kogoś?

Awatar użytkownika
marek
Kontaktowanie:

Odbiór - wsparcie ekspertów

Postautor: marek » 04 gru 2007, 00:26

Witam, to duża odpowiedzialność - wskazać osobę, która wyłapie Panu wszystkie (no powiedzmy większość) defektów w trakcie odbioru. Musiałbym za taką osobę osobiscie ręczyć np. głową. Nie znam takiej osoby. Proszę mnie więc zwolnić z tego obowiązku. Myślę jednak, że warto poszukać, to się opłaci. Pozdrawiam. Marek

adamn30
Kontaktowanie:

Postautor: adamn30 » 06 gru 2007, 13:26

Odbierałem swój bliźniak samodzielnie, bez pomocy. Przygotowując się do tego zrobiłem sobie listę najważniejszych punktów do sprawdzenia w każdym pomieszczeniu. Podczas odbioru jechałem punkt po punkcie i w razie konieczności sprawdzałem na szczegółowych planach aranżacji czy jest ok.
Niestety nie uniknąłem usterek, bo odbierałem dom bez mediów i nie było możliwości sprawdzenia w 100% instalacji elektrycznej. Owszem udało się namówić Inpro na podłączenie na chwilę energii elektrynej do tablicy rozdzielczej, ale nie sprawdziłem np. oświetlenia podjazdu i tarasu i okazało się niedawno, że przewód jest uszkodzony i trzeba kuć w prawie wykończonym domu.
Warto się więc przygotować i mieć swoją drabinę, łatę, jakąś kablówkę, przedłużacz itp.

Jeśli ktoś jest zainteresowany taką listą, chętnie się podzielę.

Pozdrawiam,
Adam

PS. Za dwa dni dołączam do mieszkańców Nowca - przeprowadzka - nareszcie !

Marcin

Postautor: Marcin » 10 gru 2007, 15:21

Panie Adamie,
wdzięczny byłbym za takową listę :) Czy mógłby Pan ją przesłać pod adres mpoblocki@gwo.pl.

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Marcin

adamn30
Kontaktowanie:

Postautor: adamn30 » 10 gru 2007, 15:45

Witam,

Umieściłem tę listę (plik DOC) tutaj .
Może więcej osób będzie zainteresowanych.
Pozdrawiam,

Adam

gość

Postautor: gość » 11 gru 2007, 19:31

Coś nie dziala ten link, nie lepiej wrzucić go na tą stronę, pytanie do admina.

Awatar użytkownika
nowiec
Site Admin
Kontaktowanie:

Plik

Postautor: nowiec » 12 gru 2007, 00:46

Proszę autora o podesłanie mailem pliku, to wrzucę go na stronę. Marek

Awatar użytkownika
marek
Kontaktowanie:

Plik wrzucony

Postautor: marek » 16 gru 2007, 00:47

Witam, plik jest w artykule "Lista punktów na odbiór" w Nowościach.
Pozdrawiam

Wróć do „Bliźniaki”