Opłaty dla Zarządcy

Wybór zarządcy, zakres, ceny, jakość usług zarządcy, sposób wykonywania usług

Moderator: marek

MAC
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Opłaty dla Zarządcy

Postautor: MAC » 30 mar 2010, 19:23

Czy otrzymaliście Państwo pisma od Zarządcy wzywające do zapłaty. Ze mną nikt nie podpisywał umowy więc bardzo się zdziwiłem na widok wezwań. Ponadto kwoty tam wskazane nie są zgodne z treścią umowy jaką Inpro zawarło z Zarządcą. Jako ulicy Nowiec najbardziej zdziwiło mnie obciążenie z tytułu konserwacji szlabanu?!?

Pozdrawiam

kriss
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Opłaty dla Zarządcy

Postautor: kriss » 31 mar 2010, 13:34

Dostaliśmy też.

Jest to normalne że wszyscy na osiedlu płacą to samo.

Nie ważne gdzie mieszkamy na osiedlu, wszyscy kupiliśmy razem te wspólne części, szlabany też (co znaczy z drugiej strony że nawet jeżeli nie mieszkamy za szlabanami, mamy prawo za szlabanami pojechać i zaparkować jeżeli tylko chcemy bo to nasze też).

Natomiast to co mi niepokoi, to wysokość punktów "sprzatanie, odśnieżanie,..." i "zarządzanie nierochumością gruntową".
Razem ok. 66 zł / mc. - Szybka kalkulacja: 66 * 200 domów (n.p.) = 13200 zł / mc
Za taką cenę, można byłoby się spodziewać widzieć efektywność pracy conajmniej 8 osób na pół-etatu na osiedlu!

Na szczęście, w czerwcu będziemy mogli sami wybrać firmę zarządzającą.
Więc jak Actum nie będzie bardziej kompetytywną firmą, napewno wybierzemy inną...

Pozdrawiam,
Kriss

Mariusz

Postautor: Mariusz » 31 mar 2010, 17:04

kriss

Postautor: kriss » 01 kwie 2010, 15:24

Przypominam link do listu który dostaliśmy od Inpro na początku roku:
http://www.inpro.com.pl/nowiec/Inpro_li ... _Nowca.pdf

Jest napisane: "zgodnie z ustaleniem z Państwa przedstawicielami" (czyli z naszą radą) "INPRO SA będzie stroną w podpisanej umowie o zarządzanie tylko do końca czerwca 2010r. Po tym terminie musicie Państwo sami przejąć wszelkie działania zwiazane z funkcjonowaniem osiedla".

@Mariusz:
"Bo czy przypadkiem nie będzie powtórki , że za nas inni wybiorą"

Od tego co pamiętam, rada osiedla się zwróciła o pomoc do Inpro, w zeszłym roku, żeby właśnie oni nam coś zaproponowali, bo nie byliśmy w stanie wybrać konkretne rozwiązanie.
Zostało teraz mniej niż 3 mcy żeby wybrać nowe rozwiązanie, albo potwierdzieć aktualne rozwiązanie; myślę że za niedługo będzie ten temat ruszany przez radę mieszkańców (tzn. mam nadzieję :-) )

Pozdrawiam

anka

Postautor: anka » 01 kwie 2010, 15:37

generalnie nie mam problemu aby uiszczać opłaty nawet te za szlabany, ale jak śnieg sam stopniał to obraz naszego osiedla jest porażający, wszędzie pełno piachu, krzaki ktore niedlugo przerosna drzewa, pełno śmieci, jednym słowem wszystko wyglada jak na budowie.
Czy umowa zawiera opis co wchodzi w skład utrzymania czystości, zieleni i odśnieżania. Jesli tak to ma wygladc to najcheteniej wykluczylabym te pozycje bo i tak sami odsniezami, kosimy miejsca wspolne, etc. Czy do tych wezwan nie powinna byc dołączona umowa wraz z wyszczegolnieniem co dokladnie wchodzi w zakres tych punktow?

pozdrawiam

Gość

Postautor: Gość » 01 kwie 2010, 18:25

Treść umowy: http://www.nowiec.pl/images/artykuly/20 ... _umowa.pdf

Przy okazji, widać że aktualne koszty nie są zgodne z umową (powinniśmy zapłacić 68 zł dla całości)

Gość

Postautor: Gość » 02 kwie 2010, 15:02

Kwota 68 PLN jest bez VAT, z VAT rzeczywiście wychodzi 82,96 PLN

Obcy

Postautor: Obcy » 02 kwie 2010, 15:39

Przez przypadek trafiłem na Waszą stronkę i proponuję ogłosić coś w rodzaju przetargu na administrowanie Osiedlem. Dostaniecie konkretne materiały od zainteresowanych i będzie podstawa do podjęcia sensownej decyzji. Pozdrawiam i życzę radosnych Świąt.
ps troche zazdroszczę Wam takiego ślicznego Osiedla bo sam mieszkam na Osiedlu Morena :)

Aldi

Postautor: Aldi » 02 kwie 2010, 17:11

Rzeczywiście pkt dotyczący dbania o zieleń w okresie styczeń - marzec jest co najmniej zaskakujacy. Teraz z kolei spokojnie prace zwiazane z terenami zielonymi mogłyby się rozpocząć, ale zupełnie ŻADNYCH działań w tym kierunku nie widziałam. Chaszcze jak były tak są, śmieci wszędzie. Może ktoś by mnie oświecił - czy gdzieś jakiekolwiek prace w tym przedmiocie były robione? Nie widzę powodu, zeby płacić za prace niewykonane.

kriss
Kontaktowanie:

Postautor: kriss » 12 kwie 2010, 19:39

Erratum:

W przeciwieństwie do tego co napisałem wcześniej, z umowy wynika że wszyscy jesteśmy wspołwłaścielami tych dróg wewnętrznych, ALE z aktu notarialnego wynika że tylko Ci którzy mają wyjazd za szlabanami mają prawo przejazdu.
Nic nie widzę związanego z użytkowaniem szlabanów (bo można też używać szlaban żeby przechodzić zimą jak nie ma innej możliwości...), ale skoro zaraz zmienią się kody, i ze wygląda na to że tylko mieszkańcy za szlabanami będą poinformowani o nowe kody, więc w praktyce mieszkańcy z ul. Nowca nie będą mieli prawa ich używać.

Podsumując, trzeba poinformować Actum o tym że koszty związane ze szlabanami muszą być podzielone tylko między mieszkańcami zza szlabanami.

Przepraszam że podzieliłem informacje nieprawdziwe wcześniej na forum.
kriss

Gość

Postautor: Gość » 04 maja 2010, 00:00

Witam,

W kwestii Zarządcy mam taką radę, aby wybrać zarządcę, który będzie wykonywać kompleksową usługę zarządzania, a mianowicie; administrowanie, sprzątanie, pilelęgnację zieleni, odśnieżanie, konserwację urządzeń, ubezpieczenie, dostawę mediów ( ta kwestia musiałaby się rozbić o porade prawnika czy zarządca mógłby wziąć na siebie taki koszt) itp. Gwarantuję, że znajdzie się zarządca za stawkę mniejszą niż 83 zł od domku, bo po pierwsze taka usługa będzie zwolniona z podatku VAT, bo zarządzanie budynkami mieszkalnymi jest zwolnione z podatku VAT, a po drugie będzie większe pole do negocjacji z zarządcą bo daje mu się "zarobić" na większym zakresie czynności. Kwota 18 000 zł brutto no może rozsądna gdyby na osiedlu była ochrona fizyczna całodobowa. Resztę poddaję do namysłu.

pozdrawiam
JS

Kasia
Kontaktowanie:

Postautor: Kasia » 10 maja 2010, 11:48

Aldi

Postautor: Aldi » 10 maja 2010, 16:17

Myślę, że rok to bardzo długo na okazanie zaufania.. Zaniedbania dotyczą głównie zieleni i śmieci.

Tomasz

Postautor: Tomasz » 12 maja 2010, 08:41

Wydaje mi się, że z punktu widzenia zarządcy to on powinien zabiegać o nasze zaufanie i raczej bardziej się starać. Głosy w stylu za co ma robić jak połowa płaci itd. nie na miejscu, bo ryzyko, że ktoś nie będzie płacił istnieje zawsze. A ludzie zaczną jeżeli będą widzieli postępy i zainteresowanie ze strony operatora. I jeszcze jedna uwaga, globalna cena za administrowanie strasznie wysoka i niewspółmierna do zaangażowania. Bo przy takich kosztach można utworzyć nowe stanowisko pracy tylko na potrzebny obsługi mieszkańców Nowca.

kriss
Kontaktowanie:

Postautor: kriss » 12 maja 2010, 10:52

Państwo byli na spotkaniu z Actum?
kriss

Wróć do „Zarządzanie Osiedlem Nowiec”