APEL DO RADY OSIEDLOWEJ wyrwy w drodze dojazdowej do osiedla

Parkowanie, przepisy drogowe, drogi

Moderator: marek

DT

APEL DO RADY OSIEDLOWEJ wyrwy w drodze dojazdowej do osiedla

Postautor: DT » 17 lut 2010, 15:15

Mam prośbę do Rady Osiedlowej o pilną interwencje poprzez Zarządce do Miasta Gminy Gdańsk-Zarząd Dróg. Sprawa dotyczy tragicznego stanu nawierzchni na głównej drodze dojazdowej do naszego osiedla -okolice myjni samochodowej . Jeszcze kilka dni i tylko ciężarówki i samochody o wysokim zawieszeniu będą mogły tamtędy przejechać. W grę wchodzi doraźne zabezpieczenie- bo o ile wiem,to kapitalny remont tego odcinka ma nastąpic ok 2012 roku.
DT

MK

Re: APEL DO RADY OSIEDLOWEJ wyrwy w drodze dojazdowej do osiedla

Postautor: MK » 17 lut 2010, 18:16

Witam, przekazałem przed chwilą Pana post do Pani Joli Wnuczyńskiej (drogą mailową).
Kontakty do naszego zarządcy (telefony, maile) dostępne są na stronie głównej portalu.
Proponuję zgłaszać sygnały o konieczności zadziałania przez Zarzadcę na rzecz naszego
osiedla bezpośrednio do adresata, bez pośrednictwa Rady. To niepotrzebnie wydłuża
całą sprawę. Pozdrawiam. Marek Komarowicz

DT

Postautor: DT » 17 lut 2010, 20:47

Panie Marku
Próbowałam bezpośrednio u Pani Wnuczyńskiej załatwić sprawę interwencji w UM Gdańsk w sprawie przepalonych lamp na ulicy Nowiec (przed kilkoma domami i na zakręcie nie świecą już od kilku miesięcy). Wydaje mi się, że Zarządca działając w naszym imieniu ma większą siłę przebicia,niż 1 osoba indywidualnie. Z rozmowy wynikało,że Zarządca nie ma orientacji co jest na terenie prywatnym (sugerowano,że lampy stoją w obrębie działek prywatnych przy ul. Nowiec),co na wspólnym , a co na miejskim. Podobno kierownictwo budowy nie przekazało stosownych map i dokumentów. I sprawa utknęła na niczym. Oczywiście podejmę działania jako osoba fizyczna indywidualnie, również w sprawie tej paskudnej drogi dojazdowej. Ale rozmowa z Zarządcą nie budzi we mnie nadziei na pilne reakcje na telefony i zgłoszenia pojedynczych mieszkańców. Dlatego prośba (Apel) do Rady Mieszkańców- może za Państwa pośrednictwem -drogą oficjalną -sprawa nabierze toku. Dziur na drodze dojazdowej są coraz większe, a jeżdzimy tą drogą codziennie wszyscy.
DT

MK

Postautor: MK » 17 lut 2010, 22:51

Witam, nie wydaje mi się byśmy mieli jako przedstawiciele Rady większą siłę przebicia w sprawach typu "wyrwa w drodze". Jesteśmy w takiej samej sytuacji wobec zarządcy (umowy, zobowiązania, pieniądze, itd). Poza tym Rada nie jest tworem o określonej strukturze, działającej "na okrągło" lub też zbierającej się co rusz w celu analizowania sytuacji na osiedlu oraz otrzymanych sygnałów. Myślę, że dla dobra tej sprawy lepiej nie angażować dodatkowo przedstawicieli Rady. Może się umówimy, że do Rady kierować będziemy sprawy, których nie udało się (mimo czynionych wysiłków) załatwić a wchodzą one w zakres czynności zarządcy?
Podjęła Pani działania w sprawie przepalonych lamp, o czym dowiadujemy się przy okazji wyrw w drodze w temacie "Samochody". Na pewno inni mieszkańcy też podejmują tego typu inicjatywy. Warto żebyśmy mieli wszyscy wiedzę na ten temat, żeby uniknąć dublowania działań, żebyśmy mogli dowiedzieć się, które sprawy się ślimaczą, a które - zostały już załatwione. Proponuję, by na naszym forum dyskusyjnym w dziale "Zarządzanie Osiedlem Nowiec" osoby, które podjęły tego typu działania zainicjowały osobne wątki dyskusji z tym związane (w tym wypadku "Wyrwa"). Proponuję, by napisać krótko o problemie i podjętych krokach. Spróbujemy namówić Panią Jolę, by codziennie tam zaglądała i mówiła nam o działaniach ze strony Actum. Wątek byłby zamykany w chwili załatwienia sprawy. Sprawy ślimaczące się lub trudne byłyby przedmiotem szczególnej uwagi Rady. Wszyscy byśmy widzieli z czym się zmagamy i jak nam idzie.
Pozdrawiam Marek

Gosc

Postautor: Gosc » 18 lut 2010, 14:52

Ojcow sukcesu moze byc teraz wielu,ale skutek jest dobry i szybki.Naprawiana jest nawierzchnia na tym odcinku.

MK

Postautor: MK » 18 lut 2010, 15:45

Witam, na stronie głównej portalu znalazła się krótka wzmianka na ten temat i 3 zdjęcia (z komórki). Nie wiem jakie mechanizmy zadziałały, mogę się tylko domyślać. Prosimy autorów sukcesu o pochwalenie się. Pozdrawiam Marek

DT

Postautor: DT » 18 lut 2010, 20:46

Podziękowania dla Wszystkich Ludzi Dobrej Woli.
Obyśmy wszystkie problemy naszego pięknego osiedla mogli rozwiązywać w tak ekspresowym tempie-))

zalias

Postautor: zalias » 19 lut 2010, 21:46

a koszy jak nie było, tak dalej nie ma.

i po co była ta gadka z regulaminami..

MK

Postautor: MK » 19 lut 2010, 23:56

Witam, powiedz zalias o co Ciebie chodzi? Jaka gadka? Co jest jeszcze niejasne z regulaminami?

DT

Postautor: DT » 26 lut 2010, 16:41

jest pieknie- od wczoraj wszystkie latarnie przy ul Nowiec swieca noca pelnym blaskiem-)) Bedzie bezpieczniej.
Podziekowania dla wszystkich dzieki ktorym problemy rozwiazane zostaly szybko i skutecznie.

Gość

Postautor: Gość » 26 lut 2010, 20:04

Witam.
Czy coś już wiadomo co z tymi wyrwami na ulicy koło myjni samochodowej? Czy były już jakieś interwencje w tej sprawie w UM Gdańsk ???

DT

Postautor: DT » 01 mar 2010, 20:47

sprawa nabiera rumiencow-oto dzisiejszy artykul w Gazecie Wyborczej-Trojmiasto
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... ciete.html

Wróć do „Samochody”