parkowanie samochodów-prośba

Parkowanie, przepisy drogowe, drogi

Moderator: marek

Karolina

parkowanie samochodów-prośba

Postautor: Karolina » 03 lut 2009, 18:57

Mam ogromną prośbę do mieszkańców domów przy głównej ulicy...
Chodzę z dziećmi (w tym jedno w wózku, drugie za rękę) na plac zabaw i mam ogromny problem z przejściem po chodniku, z uwagi na parkujące tam samochody, co powoduje, że muszę wychodzić z wózkiem na jezdnię. Rozumiem, że mieszkańcy cierpią na brak miejsc parkingowych i z tego wynika takie ustawienie aut, ale czy mogliby Państwo parkować jednym kołem na ulicy - wówczas miejsca na chodniku byłoby wystarczająco dużo, a moje dzieci bezpieczniejsze.
Będę wdzięczna za zrozumienie.
Ps. Panie Marku - byłabym wdzięczna za umieszczenie apelu na głównej stronie:), bo problem nie dotyczy tylko mnie, ale również innych matek maluchów.

Wojtek

Re: parkowanie samochodów-prośba

Postautor: Wojtek » 23 kwie 2010, 19:01

Szanowni Zmotoryzowani Sąsiedzi,
Może w to nie uwierzycie ale są na naszym osiedlu osoby poruszające się pieszo! I właśnie te osoby chcą bezpiecznie np dojśc do domu albo do przystanku.
Bardzo proszę o wczytanie się w przepisy ruchu drogowego dotyczące parkowania na chodnikach. Dla leniwych przypomnę - można parkować na chodniku, przodem, jednym bokiem a nawet całkowicie na chodniku (ównolegle do osi jezdni, przy jej krawędzi) ale zawsze pod warunkiem pozostawienia 1,5 metrowego przejścia dla pieszych! A tego niektórzy nie przestrzegają.
Pozdrawiam

Wróć do „Samochody”