Samochody

Parkowanie, przepisy drogowe, drogi

Moderator: marek

Gość

Postautor: Gość » 27 sty 2008, 01:25

Panie Sebastianie! A może wreszcie ktoś (Pan) zacznie wprowadzać jeden ze swoich samochodów do garażu - cóż że małego? Jeśli na ~150 m2 przypadają 3 samochody... i wcale nie mam tylko Pana na myśli...

Gość

Postautor: Gość » 27 sty 2008, 22:58

Nie.
Niestety nie wprowadzę.
W momencie gdy mam jakikolwiek sprzęt w garażu(kosiarka, rowery, drabina, narzędzia) to samochód się nie mieści.
W pustym garażu zmieścił się "na styk".
Jeśli chodzi o Pańske wyliczanki, to nie mam trzech samochodów.

Gość

Postautor: Gość » 29 sty 2008, 15:23

Chciałam zwrócić uwagę na jeszcze jeden problem. Część kierowców traktuje chodnik jako miejsca parkingowe nie zostawiając przejścia dla pieszych. Fajnie byłoby móc pospacerować naszymi uliczkami i nie ocierać się o zaparkowane samochody, dla własnego i samochodów bezpieczeństwa. Gorąca prośba, żeby zostawić przejście dla pieszych.

Gość

Postautor: Gość » 29 sty 2008, 17:03

Mamy potwierdzenie, że samochody są już problemem, a będą jeszcze większym.
Podobno Pan Marek wysyłał zapytanie do Inpro czy jest jakakolwiek koncepcja po stronie developera, która mogłaby pomóc.
Temat od strony projektu został zupełnie nieprzemyślany, więc Inpro mogłoby chociaż spróbować naprawić swój oczywisty błąd.
Pismo bodajże pozostało bez odpowiedzi.

Awatar użytkownika
marek
Kontaktowanie:

Samochody na Nowcu

Postautor: marek » 29 sty 2008, 20:17

Wysłałem maila z sygnalizacją problemu do Pana Prezesa. Nie doczekałem się odpowiedzi. Będę jeszcze monitował. Pozdrawiam. Marek

Awatar użytkownika
marek
Kontaktowanie:

Miejsca parkingowe - odpowiedź INPRO

Postautor: marek » 26 kwie 2008, 00:19

Dostałem dziś mailem oficjalną odpowiedź INPRO w sprawie miejsc parkingowych:

Firma INPRO wybudowała odpowiednią ilość miejsc postojowych naziemnych zgodnie z pozwoleniem na budowę. Znacznie przekroczyliśmy minimalne ilości wymagane przez normy i prawo budowlane. Na dzień dzisiejszy nie widzimy możliwości polepszenia - zwiększenia ilości miejsc postojowych naziemnych. Tym samym informujemy, iż nie będziemy prowadzić dalszych prac związanych z miejscami postojowymi.

Pozdrawiam
Marek Komarowicz

Gość

Postautor: Gość » 27 kwie 2008, 21:53

Panie Marku
dziękujemy za odpowiedz.
Chociaż musze powiedziec ze inpro chyba kpi pisząc
"Znacznie przekroczyliśmy minimalne ilości wymagane przez normy i prawo budowlane"
efektywnie wychodzi miejsce na półtora samochodu na dom podjazd + garaż ( garaż jest tak żałosny że nie można go liczyc jako całe miejsce ).

Gość

Re: Samochody

Postautor: Gość » 22 sie 2008, 20:59

Witam,
niebawem wprowadzamy sie na osiedle i przeraza mnie sposob parkowania samochodow przez moich sasiadow! zalosne. stawiaja samochod wzdloz drogi ze ledwo mozna przejechac( jeden samochod stoi na podjezdzie a drogi wzdluz mieszkania) jak tu sie minac???? sam zaparkuje samochod wzdloz mojego domu bo na trawnik nie wjade i zobaczymy jak sasiad zaparkuje swoj woz.... Drodzy Sasiedzi spojrzcie troche szerzej niz wyznacza to wasza granica dzialki i zobaczcie jak parkujecie samochody! Mozna je zostawic przed szlabanem- przeciez....

Gość

Postautor: Gość » 23 sie 2008, 15:18

To może zamiast narzekania - jakaś propozycja? Jak Pan (lub Pani) zamierza parkować swoje samochody przy tak idiotycznym projekcie osiedla??

Gość

Postautor: Gość » 25 sie 2008, 09:08

Ale jak to- zostawić przed szlabanem? o którym szlabanie Pan pisze? przed którym szlabanem Pan dostrzegł możliwość bezproblemowego parkowania samochodów? zdaje się, że przed szlabanami są posesje innych mieszkańców i w związku z tym ich samochody (lub będą), jakże więc tam zostawić swój samochód? Z postu można też wywnioskować, że Pan raczej nie zostawia swojego samochodu przed szlabanem, tylko dojeżdża do swojej posesji, skoro - jak Pan pisze - ma Pan trudności,żeby przejechać. Poza tym - nie każdy ma trawnik przed domem, który może przeznaczyć na dodatkowy podjazd. Niektórzy mają w tym miejscu wiatę śmietnikową.

AlinaT

Postautor: AlinaT » 25 sie 2008, 11:12

ja tu nie widzę żadnego problemu - jeśli ktoś ma 3 samochody to chyba zdaje sobie sprawę, ze developer nie przygotowuje dla każdego 3 miejsc postojowych i ludzie we własnym zakresie sobie to dodatkowe miejsce organizują - co widać np. u pana sąsiadów. Problem może się dopiero wyklarować jak nie będzie placu budowy i mnóstwa ekip obcych co wykańczają nam domy - oni parkują bezmyślnie i bez poszanowania cudzej własności.

Gość

Postautor: Gość » 25 sie 2008, 14:50

moi sasiedzi parkuja dobrze a o jakich sasiadow chodzi Pani? Cala ulica Wichrowe Wzgorze jest zle rozwiazana ... widzilem przy innym domkach w innej czesci osiedla ze zamiast trawy maja parking na 2 samochody.. o to jakie rozwiazanie mnie czeka. czy to zle za mam 3 samaochody?

Gość

Postautor: Gość » 25 sie 2008, 15:14

czy ja napisałam, że źle, ze Pan ma 3 samochody? Nie, ale na żadnym, podkreślam żadnym osiedlu projektowanym przez developerów nie ma tylu miejsc na domek, bo to drogie. 2-max. Stąd się bierze problem. Niestety, developer nic za darmo nie podaruje, tak więc lepiej nie krytykować projektantów :(

Gość

Postautor: Gość » 25 sie 2008, 17:13

a te miejsce na dwa samochody to gdzie? :)
w garażu przeważnie się nie mieszczą, więc zostaje podjazd.
Nie na każdym podjeździe zmieszczą się dwa.

aniaw

Postautor: aniaw » 12 sty 2009, 18:06

Mam gorącą prośbę do parkujących. Chodzi o zostawienie miejsca dla pieszych. Niestety dosć częśty jest widok kiedy samochód zajmuje bezpiecznie (czy na pewno) cały chodnik, a z wózkiem lub małym dzieckiem trzeba wchodzić na drogę. Zostawienie 1m dla pieszych nakazują nie tylko przepisy, ale i zwykła uprzejmość.

Wróć do „Samochody”