Sprzątanie placu zabaw

Wybór zarządcy, zakres, ceny, jakość usług zarządcy, sposób wykonywania usług

Moderator: marek

kriss
Posty: 81
Rejestracja: 02 kwie 2010, 14:30
Kontaktowanie:

Sprzątanie placu zabaw

Postautor: kriss » 15 paź 2010, 09:19

Przypomnienie dla tych zainteresowanych:
Mamy zamiar z sąsiadami zrobić porządek wokół placu zabaw (szczególnie koszenie) w sobotę (czyli jutro) rano, jeżeli pogoda na to pozwala.
Zapraszamy wszystkich chętnych do pomagania, kibicowania albo pożyczenia sprzętu (nie wiem ilu z nas będą mieli kosy... duże worki mogą na pewno się przydać) od 9:00 rano.
Będzie okazja do pogadania.
Termin może się zmienić zależnie od pogody...
kriss

Grzegorz

Re: Sprzątanie placu zabaw

Postautor: Grzegorz » 16 paź 2010, 16:58

O tym, że małe wspólnoty mają sens pokazała dzisiejsza akcja sprzątania boiska i placu zabaw, zainicjowana przez Krissa. Był Kriss, Sławek, Paweł, Piotr i piszący te słowa - wszyscy zwolennicy małych wspólnot i ustalania wielu spraw razem, a nie przy pomocy sądu, policji czy straży miejskiej.
Trawa wokół boiska została skoszona dwoma spalinowymi kosami, boiska zostały pozamiatane, z placu zabaw pozbierano liście, zebrano wszystkie śmieci, opróżniono śmietniki. Na boisku od wielu miesięcy Actum składowało worki ze śmieciami i zielskiem ok. 60 szt. Udało nam się prawie wszystkie usunąć (zostało jedynie ok.10 szt – do następnej akcji). Tu należą się wielkie podziękowania wszystkim mieszkańcom najmniejszej uliczki za szlabanem, którzy zgodzili się przyjąć do swoich pojemników prawie 20 worków śmieci oraz sąsiadom Krissa i Pawła, którzy zabrali również dużo worków (firma sprzątająca, której nazwy nie wymienię, aby nie zostać znów ocenzurowanym, w maju za wywóz śmieci nietypowych wystawiła fakturę na 2171 zł !!!). Odpady organiczne zostały zakopane, przy okazji usunęliśmy stertę uschniętych i połamanych gałęzi. Wszystko to trwało od 9 do 13.
Była to dużo przyjemniejsza i pożyteczniejsza forma spędzania wolnego czasu niż pisanie pozwów do sądu, czy siedzenie w tym czasie przed komputerem. Pana Marka, który tak lubi dokumentację zdjęciową prac, szczególnie prezentowaną przez zarządcę, zapraszam na boisko.
Na koniec prośba do wszystkich mieszkańców, aby do czasu rozstrzygnięcia sposobu dbania o czystość na boisku, nie zapełniali koszy na śmieci, zwłaszcza butelkami. Będziemy również wdzięczni jeżeli znajdą się jeszcze mieszkańcy, którzy pozostawione 10 worków zabiorą do swoich śmietników.

kriss
Posty: 81
Rejestracja: 02 kwie 2010, 14:30
Kontaktowanie:

Re: Sprzątanie placu zabaw

Postautor: kriss » 16 paź 2010, 21:46

Dziękuję bardzo ludzie którzy wzięli udział w sprzątanie: Paweł, Piotr, Sławek i Grzegorz.
Miło się współpracowało z wami :-)
To był dobry przykład, że mała grupa mieszkańców jest w stanie dbać o wspólne dobro.
W ciągu kilku godzin zrobiliśmy na placu zabaw więcej niż Actum przez kilka miesięcy (a niestety tego nie mówię nawet ironicznie).
Dziękuję też wszystkich sąsiedzi którzy przyjęli do swoich pojemników worki zostawione przez Actum.
kriss

Awatar użytkownika
marek
Posty: 265
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:48
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Sprzątanie placu zabaw - brawo

Postautor: marek » 17 paź 2010, 11:04

Brawo :) za inicjatywę (jeszcze raz) dla Krissa oraz za realizację do końca dla Krissa, Pawła, Piotra, Sławka i Grzegorza. Żałuję, iż mnie nie było. Obiecuję, że będę brał udział w tego typu działaniach, jak tylko czas mi pozwoli. Oby takich prac na rzecz części wspólnych, integrujących nas jako mieszkańców było jak najwięcej!


Wróć do „Zarządzanie Osiedlem Nowiec”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość